AM 5200 RUTUBET ÖLÇÜM CİHAZI
AM 5200 RUTUBET ÖLÇÜM CİHAZI

AM 5200 RUTUBET ÖLÇÜM CİHAZI (LPRT)

Aquamatic 5200 Perten firmasının yeni nesil yüksek frekanslı rutubet ölçeridir.  Dünya'da 5000 in üzerinde ki satış deneyimine dayanarak, doğru, güvenilir, hassas ve kullanımı kolay, her yönüyle gelişmiş bir rutubet ölçer tasarlanmıştır. Tek başına bir rutubet ölçer olarak kullanılabildiği gibi üretimin otomasyon sistemine de entegre edilebilmektedir. 

Kullanılan yüksek frekans; daha iyi sonuçlar elde edebilmek için numunelerin derinlerine işlemektedir. Güncellenmiş kalibrasyon programı (UGMA) sıcaklık veya tahıl çeşidinden bağımsız olarak daha doğru bir analiz sağlamaktadır. Geliştirilmiş mekanizmasıyla daha hassas daha iyi analizler yapılabilmektedir. Tüm bunlar sayesinde Aquamatic 5200 cihazı, piyasada bulunan cihazlar içinde en doğru ve en hassas rutubet ölçer pozisiyonuna gelmektedir. Tahıllar, yağlı tohumlar, bakliyat, fasulye, mercimek ve tohumların rutubet, hektolitre ve sıcaklığını ölçmektedir.

Özellikler ve Avantajları

  • Mükemmel Doğruluk:  Satın aldığınız tahıllara doğru fiyat ödeyerek tasarruf ediniz.
  • Rutubet ve Hektolitre: -2 analizi tek cihaz ile yaparakrak zamandan tasarruf ediniz
  • 10-saniyelik analiz- Zaman ve maliyetten tasarruf ediniz
  • Dokunmatik ekran ile kullanım: - Minimum hata ile kolay kullanım. 

Mükemmel doğruluk

Mükemmel doğruluk ve analiz hassasieti; 150 MHz frekansta çalışan , npresdökümden imal edilmiş, alüminyum gövdeli, dayanıklı ölçüm haznesi sayesinde sağlanmaktadır. Karışık numunelerde dahi sağlıklı analizler için ölçüm haznesi daha da genişletilmiştir.

Hızlı analiz

Numuneyi hazneye boşalttığınız anda Aquamatic 5200 ölçüme başlamaktadır. Sonuçlar 10 saniyeden daha kısa sürede görüntülenmektedir. Opsiyonel devridaim modu otomatik ölçüm imkanı sağlamaktadır.

Modern Teknoloji

Yüksek frekansı, gelişmiş bilgisayar teknolojisi, USB veri aktarımı ve güncellenmiş UGMA metodu ile Aquamatic 5200 cihazı, bugünün tahıl ticareti için tasarlanmıştır.

Yeni Hasat Edilmiş Numuneler için 

Eski tip rutubet ölçerler yeni hasat edilmiş numunelerin rutubet değerini %1 daha düşük ölçmektedir (geri tepme ''rebound'' etkisi olarak bilinmektedir). Aquamatic 5200 tarafından sağlanan yüksek frekanslı ölçüm, tahılın derinliklerine kadar işleyerek daha doğru sonuçlar alınmasını ve yatırımınızın kısa sürede geri dönmesini sağlamaktadır.

Kullanım Kolaylığı

Kullanıcı arayüzü içeren geniş renkli dokunmatik ekran Aquamatic 5200 kullanımını basit hale getirmektedir. Numune adı verme, sonuçlara uzaktan erişim, USB belleği ile güncelleme gibi özellikler cihazın kullanım kolaylığını artırmaktadır. Dokunmatik ekran rezistans teknolojisini kullanmakta olup eller eldivenli olduğu halde de rahatça kullanılabilmektedir.

Kullanım

Rutubet ölçer kolay kullanılmalı, peki ölçüm için ürünü seçip numuneyi cihazın içine doldurmaktan daha kolay ne olabilir?

Perten Instruments olarak biz herzaman kullanımı kolay cihaz ürettiğimiz ile gurur duyduk. Böylece teknik eğitimli olmayan insanlar bile cihazı kullanabilmektedir. Aquamatic 5200, 1 dakikalık tanıtımından sonra kolayca kullanılabilmektedir. Sadece 3 adıma ihtiyacınız olacak.

  1. Dokunmatik ekran üzerinden tahıl çeşidi seçin
  2. Numuneyi doldurun. Analiz otomatik olarak başlayacaktır.
  3. 10 saniye sonra sonuç ekranda görüntülenecektir. Ardından numune haznesini boşaltabilirsiniz.

Kullanım kolaylığı

Tüm Perten modelleri gibi Aquamatic 5200, kullanımı kolay bir cihaz olarak tasarlanmıştır. Sezonluk çalışanlar gendelde buğday alımlarında çalıştırıldıkları için, kullandıkları cihazlar mümkün oldukça kolay kullanılanlardan omalıdır. Böylece eğitim ve kullanıcı hataları minimize edilebilmektedir.

Yazıcı Bağlantısı

Sonuçların çıktısı için Aquamatic 5200 opsyonel termal yazıcıyla donatılabilmektedir.

Veri Paylaşımı

 

Aquamatic 5200 bilgisayara bağlanarak veri paylaşımları gerçekleştirebilmektedir. Analiz sonuçları gerçek zamanlı da saklayabilir, veya USB belleğe de kaydedebilirsiniz..

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR