VARIO Numune Bölücüleri
VARIO Numune Bölücüleri

VARIO Numune Bölücüleri (nmnealma3)

Marka : PFEUFFER

VARIO Numune Bölücü

Vario 2H

Tahıl ürünleri için numune ayırıcı, örnek + kopya örneği olan 2 numune. Örnek alıcı ile otomatik sistemlerde kullanım için idealdir.

Özellikleri

  • Yüzey işleme epoksi boyalı veya elektro galvanizli.
  • Motor 60 W, 230 V, 50 Hz.

Ek donanımlar (seçenekler)

  • Otomatik kontrol paneli
  • <1 kg'lık numuneler için titreşim besleyici.
  • Hopper no 3,6 ve 9.
  • Uzatma haznesi 8 kg.
  • Numune tepsisi paslanmazdır.
  • 2 veya 3,5 litre.
  • Fazlalık numunenin taşınması için taşıma sistemi.

Değişken numune ayırıcıları

Tahıl, tohum ve diğer taneli ürünlerin örneklerinin bölünmesi. Bir işlemde istenen örnek büyüklüğüne doğru şekilde bölünür. Bazı modellerde örnek seçeneğini kopyala.

İşlevi

Bölünecek numune, ayırıcının tepesindeki bir hazne (konum 1) üzerinden dökülür. Hazneden numune materyali, numuneyi örnek tepsilerine (konum 7 ve 8) götüren çeşitli değişken çıkışları (konum 11) geçen döner bir borudan (konum 2) kayar. Değişken çıkışları arasına isabet eden örnek materyal, fazladan numune olarak dışarı atılır ve uzaklaştırılır (konum 9). Örnek tepsilerde toplanan örnekler (poz. 7 ve 8) belirli sayıda alt örneklerden oluşur, alt örneklerin sayısı döner borunun (40 rpm) dönüş sayıları ile çıkışların sayısı ile çarpılarak hesaplanabilir. . Bölmenin doğruluğu alt örneklerin sayısına bağlıdır. En yüksek doğruluğu elde etmek için, bölme süresi 20 saniyeden az olmamalıdır. 4 kg’dan az numunelerle.

Örnek

Ana çizimde gösterildiği gibi 2 L bölücü modeli kullanmak. 4 kg numune 2 kg 2 numuneye ayrılmalıdır. Her  1 örnek ve 1 kopya örneği. Tutamaç (konum 10) ölçek üzerindeki pozisyon 4’e taşınır. Örnek tepsiler (konum 7 ve 8) yerine yerleştirilir. Haznenin doğru boyutta olduğundan emin olun, bu durumda hayır. 12. Ön taraftaki düğmeyi “sürüklenme” konumuna getirerek ayırıcıyı başlatın. Numuneyi hazneye dökün ve uygulamayı bekleyin. Malzeme hazneden 15 saniye sonra ayrıldı. Ayırıcıyı durdur. Örnek ve kopya örneği şimdi analiz veya depolama için hazırdır.

Tipik kullanım

Numune bölücüler genellikle RAKORAF örnek alıcı tipi ile birlikte kullanılır, bu örnek alıcısı kamyonlardan numune almak için kullanılır. Bu uygulama için örnek ayırıcı model 2H ve 2L kullanılmıştır. RAKORAF’ın alım kutusu açıldığında örnek ayırıcı otomatik olarak başlatılır ve numune hazneye düşer. Fazlalık numune malzemesi otomatik olarak bir konteynere taşınabilir. Laboratuvarlarda farklı malzemelerin çok hassas bölünmesi için değişken ayırıcılar kullanılabilir. “Riffle type” bölücüsü ve “boerner bölücü” ile karşılaştırıldığında çok fazla emek süresi kaydedilir. Buna ek olarak, gerekli örnek büyüklüğü hem kolay hem de doğru bir şekilde elde edilebilir. Bölücü, hassas ayar için bir elektronik terazi ile bir seçenek olarak teslim edilebilir.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR